Vliv čisté vody na lidské tělo

Se zdravotními problémy se začínáme zajímat o způsoby jich řešení. Mnozí léčí jen následek, kterým se zdravotní problém hlásí a dává nám najevo, že naše tělo potřebuje pomoc. Ti co sami zjistí nebo uposlechnou rady odborníků změní svůj životní styl.

Obvykle je to změna stravování, pohyb a další aktivity. Zarážející ji opomíjení pitnéného režimu.

Jednoduchá změna zlepšuje zdraví až o 30%

Přitom jednoduchou změnou v našem pitném režimu může pozitivně ovlivnit naše zdraví více jak z 30%. Velmi duležité je to, co pijeme.

Sladké a energetické nápoje, káva a jím podobné nejsou tím co podporuje naše zdraví. Jsme tvořeni více jak ze 70% vodou. Voda je pro nás nejpřirozenější tekutina. U lidí v západním světě je to druhý nejoblíbenější nápoj.

Na druhé straně není to nejlepší umístění, když si uvědomíme, že na prvním místě v oblíbenosti jsou slazené nápoje, které tělu neprospívají naopak řada studií dokazuje, že způsobují celou řadu vážných zdravotních problémů. 

Co způsobí čistá voda?

Položme si tedy otázku: Co by se stalo s naším tělem pokud bychom všechny nápoje nahradily opravdu čistou vodou?

Podobnou otázku si položil známý lektor zdravého životního stylu Chris Bailey. Udělal výzkum co se stane pokud měsíc pijete výlučně čistou vodu. Došel k velmi zajímavému zjištění, které myslím stojí za povšimnutí.

 • Hubnout lze snadněji a bez námahy
  Při nahrazení sladkých nápojů čistou vodou se automaticky sníží kalorický příjem. Mohli bychom to přirovnat ke spalení tolika kalorií, které spotřebujete při denním běhu 8km. 
 • Zrychlí se váš metabolismum a vitalita
  Vypitím 2 sklenic vlažné čisté vody zrachlí metabolismus až o 25%. Můžete tedy získat mnohem více energie v průběhu dne a navíc tělo začne spalovat tělesný tuk.
 • Váš mozek začne fungovat lépe
  Podíl vody v lidském mozku je 75-83%. Toje více než průměrný podíl vody v rámce celého těla. Správná funkce mozku dokáže zlepšit hydrataci celého organismu, která zlepší vaši koncentraci a ostatní mozkové funkce
 • Sníží se pocit hladu
  Ne jednou jste možná slyšeli, že hlad je převlečená žízeň. Kvalitní a čistá voda nejen, že chutná má i schopnost potlačovat pocit hladu. Tím nejen že snížíte příjem kalorií ze slazených nápojů, ale také kalorií ze samotného jídla.
 • Tělo se začne rychleji zbavovat toxinů
  Čistá voda je nejsilnější přírodní rozpouštědlo. Pravidelním pitím pomáhá rozpouštět toxiny a vyplavovat je z těla. To se projeví na více energie a pomalejším stárnutím
 • Snížení rizika častých onemocnění
  Pravidelný přísun čisté alkalické vody dokáže zabránit vzniku a rozvoji mnohých civilizačních onemocnění. Mezi které patří vysoký krevní tlak, záněty močových cest, problémy s trávením, bolesti kloubů a zad, osteroporóza atd..
 • Omlazení pokožky a svěží vzhled
  Pokud pravidelně konzumujete čistou alkalickou vodu dochází k lepší hydrataci vaší pokožky. Tím dojde k jejímu zvláčnění, zbavení virážek, akné a ekzémů
 • Srdce jako zvon
  V případe vypití cca 1 litru kvalitní čisté vody denně se snižuje riziko srdečního infarktu až o 42%. To je poměrně zajímavá informace pokud si uvědomíme fakt, že srdeční onemocnění jsou jedním z nejčastějším důvovedem úmrtí u nás.
 • Výhody pozná i vaše pěněženka
  Pití kvalitní čisté vody je nejlevnější alternativa k ostatním nápojům. Je sice pravda, že narazíte na místa kde je balená voda dražší než pivo. Nicméně pokud si zajistíte úpravu domácí vody pomocí AWS, tak nejen cenově, ale kvalitativně se nic nevyrovná. Tím nejen že ušetříte velké množství peněz, ale jestě se vám vaše tělo poděkuje a odmění v podobě pevného zdraví. A to za to přece stojí, tak nad tím přemýšlejte 
Nazávazné a bezplatné měření čistoty vody ZDE

O autorovi příspěvku: Jan Kraus

O přírodní léčebné postupy se zajímá více než 10 let. Čerpá z tisícileté zkušenosti východní medicíny.  Ve své praxi se přesvědčil, že důležitou součástí je vnitřní postoj. Sebevzděláváním v oblasti osobního rozvoje a alternaticního způsobu léčby objevil svůj skrytý poteciál a poslání. Pomáhat lidem zlepšovat jejich zdravotní stav, odkrývat jejich skrytý potenciál a vášeň ho naplňuje.

Reagovat

Váš email nebude publikován. Nutné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a parametry: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.