Proč by vás měl zajímat zdravý životní styl?

Co si pod pojmem “zdravý životní styl” představujete vy? Jaký to pro vás může mýt dopad? To jsou otázky, které dnes spolu projdeme.

Zdraví je jedna z nejvýznamnějších hodnot, kterou v životě máme. Bohužel často si to uvědomíme až, když si to vyžádá naše tělo nebo životní situace. Zdraví můžeme chápat jako stav, kdy jsme plni energie, radosti, touhy a vitality do života.

Jak žijeme v souladu se svým tělem?

Dobře chápeme, že modní styl je způsob oblékaní, hudební styl způsob interpretace hudby, hudebního směru. Tedy životní styl je způsob jakým žijeme. A zdravý životní styl = žijeme zdravě, tak aby pro nás život byl radostný a naplňující. Žijeme v souladu s naším tělem a v rovnováze.

Jen několik faktorů zásadně ovlivňuje naše zdraví

Voda

– tekutina, která tvoří více než 70% lidského těla, její kvalita a množství má významný vliv na naše zdraví. Většina lidí má nedostatečný pitný režim a trpí dehydratací organismu. Pocit žízně už je reakce těla na dehydrataci. To znamená je to okamžik kdy stav dehydratace nastal. Pitný režim nejde dohnat je to dáno kapacitou našich ledvin, které jsou schopny zpracovat cca 2dcl/hod zbytek vyloučí ve formě moči. Pokud tělo nemá dostatek tekutin není schopno odvádět z těla odpadní a toxické látky. Slazené minerálky, káva naopak ještě tělo více dehydrují a zakyselují. Optimální příjem tekutin by měl být 2-3dcl každou hodinu (ráno kdy vstaneme do cca 14-15hod) V této době bychom měli mít v sobě 80% doporučené denní dávky což je cca 2,5-5 litrů je závislé na typu člověka

Strava

– určitě jste slyšeli „Jste to co jíte!“. Kvalita potravin jejich vyváženost jsou základem toho co naše tělo dostane jako stavební materiál pro růst a regenerační procesy. Pokud jíme potraviny, které jsou chemicky ošetřené dostáváme do těla množství chemických látek, které tělo musí následně zpracovat. To jej stojí mnoho energie, které pokud se nedostává ukládá tyto látky v těle na období kdy možná bude. Zároveň je důležité zmínit vyváženost stravy na obsahy vitamínů a minerálů, které naše tělo potřebuje pro svoji činnost. Mnohdy se k našim tělům chováme jako k popelnici do které naházíme co vidíme a mnohdy se pak divíme, proč mám tak velké břicho, bolí mě záda, jsem unavený atd… Obsah vitamínů a minerálů v dnešních potravinách je další téma, které je varující. Hodnoty základních vitamínů se v porovnání z minulými roky výrazně klesá. To znamená, že potřebujeme větší množství těchto potravin pro zachování stejných nutričních hodnot.

Pohyb

– ve zdravém těle, zdravý duch říkávali naši rodiče ☺. Pro správnou funkci procesů v našem těle je pohyb nezbytnou činností. Pohyb zmizel z našeho přirozeného života. Většina populace má sedavé zaměstnání do kterého jezdí autem nebo hromadnou dopravou. Přitom pohyb spouští čerpadlo (svaly) našeho lymfatického systému. Pro udržení základní funkce svalů a pohybového aparátu bychom denně měli ujít minimálně 5km. Zdůrazňuji pro UDRŽENÍ…

Odpočinek

– další část pomyslného čtyřlístku rovnováhy. Denně jsme vystavováni stresovým faktorům. Je jich mnoho ať se jedná o stres v práci, doma děti nebo našimi partnery, stres z toho co bude nebo ha v dnešní době možná ještě významněji stres z peněz… Stres je přitom základním faktrorem, který v našem těle spouští chemické reakce, které v těle vytváří kyselé prostředí. To má za následek vznik mnoha druhů civilizačních onemocnění (od alergií po rakovinu) Z těchto důvodů je třeba zavést do našeho života čas na odpočinek a relax, kdy snížíme právě výše zmíněné stresové napětí. Tělo získá potřebný čas na regeneraci a vytvoření rovnováhy.

Rovnováha 4 elementů základem našeho zdraví

Rovnováha těchto čtyřech základní elementů v našem životě zajistí dostatek zdraví, energie, vitality a s tím i spojené radosti a spokojenosti. Pokud budete ctít zásady zdravého životního stylu bude součástí Vašeho života radost, splněná přání a mnoho dalších věcí, které rozhodně stojí za to. Rozhodnutí a akce zda to tak chcete je ve Vaší hlavě a moci…


O autorovi příspěvku: Jan Kraus

O přírodní léčebné postupy se zajímá více než 10 let. Čerpá z tisícileté zkušenosti východní medicíny.  Ve své praxi se přesvědčil, že důležitou součástí je vnitřní postoj. Sebevzděláváním v oblasti osobního rozvoje a alternaticního způsobu léčby objevil svůj skrytý poteciál a poslání. Pomáhat lidem zlepšovat jejich zdravotní stav, odkrývat jejich skrytý potenciál a vášeň ho naplňuje.

Reagovat

Váš email nebude publikován. Nutné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a parametry: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.