Když přichází zima…

Po krásném teplém létě je tu podzim, příroda se chystá k zimnímu odpočinku. Vedle romantiky babího léta je to pro mnohé lidi také období nachlazení, chřipek nebo angín. Můžeme se jich zbavit a předcházet jim přirozenou cestou?

Co se děje, když přichází zima?

Odpověď není jednoznačná. Roli tu má mnoho faktorů. Celé léto si dopřáváme dostatek jídla a pití, které je bohaté na čerstvé ovoce i zeleninu. Užívali jsme si krásné léto. Tělo zvládalo vysoké teploty prostředí se spoustou aktivit.

Náš organismus se tak vitalizoval a zásobil vitamíny i minerály. Ovšem zároveň je také zaplaven různými toxiny. Proto je vhodné tělo v průběhu podzimu očistit stejně jako je tomu na jaře. Jednoduše velký úklid před zimou podobně jako tomu děláme doma. A vy co bydlíte v domě se zahradou víte přesně o čem mluvím.

Ráj bakterií a virů

Po relativně stabilních vysokých teplotách je tu proměnlivé počasí. Svítí sluníčko a hned zase prší. Z ničeho nic fouká chladný vítr. Bakteriím, virům a plísním se daří. Rozdíly teplot mohou přesáhnout snadno i 20 stupňů. Pro náš organismus je to doslova šok. Tělo vydává velké množství energie na termoregulaci. Imunitní systém pak nemá dost sil.

Kolik stojí nemoc?

S každým nádecham do těla proudí milony virů a bakterií, se kterými si imunitní systém musí poradit a udržet oragnismus v rovnováze. Když nemá dost energie, je snadné podlehnout nějakému viru a dostat se do stavu nemoci.

Přichází rýma, kašel a zvýšené teploty. Často nás při tom bolí celý člověk. Nemoc nás vyřadí ze společenského i pracovního života. Kolik stojí léčba? Kolik stojí zameškané zaměstnání nebo zakázky? Zmeškaný čas s našimi blízkými má nevyčíslitelnou hodnotu. Nemoc tak způsobuje vedle nepohodlí také sociální a finanční ztráty.

Cesta ke zdraví a vitalitě

Znáte NEMARODY? Určitě i vy máte ve své blízkosti pár lidí, kterých se nechytá žádná rýma ani kašel, i když lidé kolem padají jako přezrálé hrušky. Co tito lidé dělají jinak, že mají tak silně vyvinutou přirozenou imunitu?

Nemarodi bývají v pohybu. Nemusí to být fitko nebo vrcholový sport. Mají různé návyky jako například otužování. Jednoduše si po ránu omyjí obličej studenou vodou nebo navštěvují saunu. Obvykle je spojuje i způsob stravování. Dávají přednost střídmému a kvalitnímu jídlu.

Prevence! Ale jak se to užívá?

Věřím, že jsme za jedno. Je lépe věnovat čas prevenci a předcházet škodám než řešit škody a následky. Ovšem ruku na srdce. Co to vlastně ta prevence je?

Většina řidičů se stará o své auto. Jezdí do servisu, tankují správné palivo, mění olej i pneumatiky. Co z toho děláme pro své tělo? Přivavujeme tělo na různá období roku jako je například zima nebo léto? Dodáváme tělu dostatek stavebních látek v podobě minerálů, vitamínů a dalších stavebních prvků? Posilujete imunitní systém otužováním nebo zdravou pohybovou aktivitou?

V případě, že chceme pro své tělo něco udělat a posílit imunitu zaměřme svoji pozornost na následující doporučení.

Otužování pro každého

Pro začátek postačí pravidelné omývání obličeje studenou vodou. Na obličeji máme mnoho receptorů, které tímto aktivujeme. Později můžete přidat sprchování studenou vodou.

Zdravé jídlo bez extrémů

Radikální změna stravovacího systému není ideální ani přirozená. Obvykle si každým takovým extrémem lidé víc ublíží, ale ne proto, že by daný systém byl sám špatný. Je to tím, že lidé jej aplikují chybně a mají tím jednostrannou stravu.

Měli bychom jíst pravidelně a střídmě. Vybírat si co nejkvalitnější potraviny. Omezit možná lépe řečeno vyřadit z jídelníčku polotovary a fastfoody. Také bychom měli dbát na pestrost ovoce a zeleniny. Vaše tělo vám to vrátí v podobě vitality a dostatku energie.

Pohyb je život

Pokud se věnujete nějakému sportu je to fajn. Pokud neděláte vůbec nic, můžete začít například s chůzí. Ta je pro naše tělo nejpřirozenější. Doporučuje se chodit alespoň 30 minut denně zrychlenou chůzí. To odpovídá cca 3 – 4 km. Určitě je vhodná ranní rozcvička k protažení jednotlivých částí těla. Při pohybu se uvolňují hormony štěstí, které mají také dobrý vliv na naši psychiku.

Jaké vitamíny a minerály?

Naše tělo potřebuje ke svému správnému fungování celou řadu minerálů a vitámínů. Bohužel v naší stravě jich není dostatečné množství.

Víte, kdy vznikají vitamíny v ovoci? Je to v procesu zrání. Jenže ovoce, které kupujete v obchodě se sklízí dříve, dlouho před jeho konzumní zralostí. Přiklánějte se proto k přírodním zdrojům.

Pro některé lidi je to životní styl. Nasbírat si sám byliny a plody volně dostupné v přírodě a doma si je zpracovat. Ale není to pro každého. Pak je další možností využít pestré nabídky kvalitních doplňků stravy.

Zde věnujte zvýšenou pozornost na složení a obzvláště formu jednotlivých vitamínů a minerálů. Naše tělo efektivně využije pouze organicky vázané látky.

Zdrojem kvalitních přírodních látek jsou

MINERAL STAR

je ionizovaný mikrokoloidní roztok základních minerálů a stopových prvků. Všechny složky jsou ve vyváženém poměru, který zabezpečuje optimální působení na organismus. Maximální biologická využitelnost je zajištěna speciální technologií, která zvyšuje vstřebatelnost jednotlivých složek až na 92 % z požitého množství. MINERAL STAR je nezbytným doplňkem k udržení funkcí všech biologických systémů. Roztok je zcela zbaven těžkých kovů. Více informací ZDE.

 

VITAMIN C 1000

I když je vitamin C obsažen v různých druzích zeleniny a v citrusových plodech, jsou jeho nejlepším přírodním zdrojem šípky. V nich se vyskytuje spolu s flavonoidy, které jeho účinky zvyšují. Zvýšený příjem vitaminu C napomáhá posilovat imunitní systém, umocňovat odolnost organismu zejména v období nachlazení, aktivovat řadu enzymů a hraje důležitou úlohu v procesu dýchání buněk. Více informací ZDE

IMMUNITY STAR

Zvyšování imunity má v dnešní době mimořádný význam, protože lidský organismus je velmi často oslabován chemickými přísadami (hlavně z potravin), špatným ovzduším, stresem a konzumním způsobem života. Více informací ZDE.
IMMUNITY STAR je formule pečlivě připravená z bylinek, které byly využívány v lidové v medicíně již po staletí původními etniky v různých zeměpisných polohách. V současné době jsou často využívány i farmaceutickým průmyslem.


O autorovi příspěvku: Jan Kraus

O přírodní léčebné postupy se zajímá více než 10 let. Čerpá z tisícileté zkušenosti východní medicíny.  Ve své praxi se přesvědčil, že důležitou součástí je vnitřní postoj. Sebevzděláváním v oblasti osobního rozvoje a alternaticního způsobu léčby objevil svůj skrytý poteciál a poslání. Pomáhat lidem zlepšovat jejich zdravotní stav, odkrývat jejich skrytý potenciál a vášeň ho naplňuje.

Reagovat

Váš email nebude publikován. Nutné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a parametry: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.