Jak se zbavit angíny bez oslabení imunitního systému?

Angína – zánět mandlí – je jedním z nejčastějších onemocnění. Zvláště v tomto ročním období. Jak se s angínou vypořádat efektivně bez zátěže organismu?

Co je to angína?

Mandle slouží v těle jako vstupní brána imunitního systému. Příčinou angíny může být virové i bakteriální napadení. Nejčastěji to bývá bakterie streptokok.

Projevy nemoci

Klasickým projevem tohoto onemocnění jsou horečky, bolest v krku, otok mandlí spojený s obtížným polykáním. Může být doprovázené také bolestí hlavy, uší, svalů a případně zvracením. Mandle a hrdlo jsou zarudlé případně pokryté bílým povlakem nebo hnisavými ložisky.

Zanedbání léčby je nebezpečné

Není dobré toto onemocnění podceňovat. V případě neléčené nebo nedoléčené angíny mohou přijít další komplikace. Například u hnisavé angíny může dojít až k riziku dušení. Když se hnisavý zánět dostane do hlubších vrstev hltanu pod mandle a vytvoří se abces.

Zanedbání léčby angíny může poškodit ledviny nebo se může rozvinout v revmatickou horečku. Revmatická horečka je autoimunitní onemocnění postihující srdce a klouby.
Častou komplikací je opakující se až chronická forma onemocnění. V takovém případě pacient dostává angínu opakovaně několikrát během roku a léčba antibiotiky nezabírá.

Jsou antibiotika řešením?

“Moderní” medicína angínu léčí antibiotiky. Ve většině případů jednorázově pomohou. Ale bohužel antibiotika ničí v těle všechny bakterie. Nerozlišují, které bakterie jsou pro naše tělo prospěšné a které škodlivé. V podstatě berou imunitnímu systému schopnost vypořádat se s nákazou a paralizují ho na delší dobu. Následky působení antibiotik naše tělo řeší i několik let.

Další nevýhodou antibiotik je tzv. bakteriální rezistence na antibiotika. S tou se setkávají hlavně ti co mají vracející se angínu.
Pokud již z nějakého důvodu antibitika berete je více než vhodné k nim užívat probiotika (ACIDOPHILUS) k obnově střevní mikroflory a souběžně k nim prebiotika(např. INULIN) které jsou “potravou” na kterých se střevní bakterie dokáží dobře množit. Střevní mikroflora je základem imunitního systému.

Přírodní “chytrá” antibiotika

V přírodě se však vyskytují i “chytrá” přírodní antibiotika, která likvidují pouze ty “špatné” bakterie. Z toho vyplývá, že lze angínu zvládnout i přírodní cestou bez nežádoucích vedlejších účinků antibiotik a zátěže organismu. Můžeme dokonce posílit imunitní systém.

Léčba bez antibiotik

Hlavní výhodou léčby bez antibiotik je skutečnost, že není devastován imunitní systém. Tím se zvyšuje pravděpodobnost úplného uzdravení.

Pokud jsou mandle již silně postižené předchozími záněty není návrat angíny vyjímkou ani v případě léčby bez antibiotik. Je tu však rozdíl v lepším zvládnutí léčby.

Základ léčby

Základem léčby bez antibiotik je správně sestavená kombinace potravinových doplňků, která řeší aktuální problémy imunitního systému a zároveň tělu dodávají množtví účinných látek, minerálů a vitamínů.

Dezinfekce hrdla (Effective). Vyrovnání mikrobiální rovnováhy (GREPO STAR). Posílení imutního systému a obranyschopnosti organismu IMMUNITYCHLAMYNYL. Samožejmě je potřeba také doplnit pro tělo důležité minerály, vitamíny a stopové prvky MULTI STAR (vyvážený přípravek s jedinečnou vstřebatelností 92%). K tomuto účelu je navržen “Proti angínový balíček”, kde se k řešení onemocnění přistupuje komplexně.

Při jakémkoli způsobu léčby angíny je důležitý klid na lůžku a úplné vyléčení nemoci.

Prevence se vyplatí

Jako u každé nemoci je i zde důležité si uvědomit, že mnohem lepší a levnější je věnovat se prevenci než řešit následky onemocnění.

Prevencí angíny je jednoznačně pravidelný pohyb. Stačí chůze za každého počasí. Také otužování organismu. Můžete začít denním umýváním obličeje studenou vodou, později přidat sprchování části nebo celého těla ve studené vodě. Někomu může být příjemná sauna. Dále k prevenci patří vyrovnaná strava, kde má nezastupitelné místo ovoce a zelenina. Zajistit svému tělu potřebené vitamíny a minerály, které v naší stravě chybí je více než nutností. Pití kvalitní čisté vody.

Své zdraví máte ve svých rukou a jste za něj zodpovědni vy sami a nikdo jiný.


O autorovi příspěvku: Jan Kraus

O přírodní léčebné postupy se zajímá více než 10 let. Čerpá z tisícileté zkušenosti východní medicíny.  Ve své praxi se přesvědčil, že důležitou součástí je vnitřní postoj. Sebevzděláváním v oblasti osobního rozvoje a alternaticního způsobu léčby objevil svůj skrytý poteciál a poslání. Pomáhat lidem zlepšovat jejich zdravotní stav, odkrývat jejich skrytý potenciál a vášeň ho naplňuje.

Reagovat

Váš email nebude publikován. Nutné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a parametry: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.