I muži mají své dny?!

Viděli jste reklamu na Fernet Stock? Je v ní použito přirovnání k ženskému cyklu. Pánové ruku na srdce. I my prožíváme různé cykly. Někdy si tyto změny uvědomujeme jindy nikoli. Častěji to zaznamená naše okolí. To však neznamená, že tyto změny neexistují. 

Cykly v životě muže

Vrátím se zpět cyklům. Určitě jste zažili období, kdy jste se cítili plní optimismu, energie a úspěchu. Život byl úžasný a skvělý. Také si určitě vzpomenete na období, kdy se vše změnilo. Radost a energie byly ty tam. Rázem jste podráždění a nervózní. Lidé vás štvou tím jak přemýšlí, co dělají, říkají… Vytočí vás každá maličkost. Dokonce to co včera šlo tak hladce dnes vůbec nejde. Přesně toto jsou opačné póly zmiňovaného cyklu. 

Za tyto cykly jsou zodpovědné biochemické reakce, které probíhají neustále v našem těle. Změny nálad, fyzická a psychická kondice to vše má co dočinění s naším hormonálním systémem bez rozdílu pohlaví. 

“Zklidni hormon!”

Odtud jsou různé hlášky jako “Zklidni hormon!”. U mužů je jedním z důležitých hormonů testosteron. Je to hormon, který se podílí na tvorbě svalové hmoty, má vliv na naši psychiku a v neposlední řadě ovlivňuje také chuť na sex o prožitek z něj. 

S přibývajícími léty se v našem těle snižuje množství různých látek. Ubývá například Coenzym Q10, Carnosine nebo testosteron. Proto nám mizí svalová hmota, zvětšuje se břicho, zhoršuje pamět, ubývá energie a vitalita, snižuje se libido mění se nám nálady…

Je nějaký způsob, jak můžeme tyto výkyvy zmírnit? 

Skutečnost je taková, že tyto cykly jsou pro nás a naše uvědomění velmi důležité. Všechno co je konstantní a neměnné se stává dříve či později nudným. Proto je v pořádku pokud čas od času máme i “špatnou” náladu. Na druhé straně je třeba správně rozeznat, kdy za tím je něco “víc”. 

Naše tělo nám posílá varovné signály s žádostí o pomoc. Ke spokojenému životu nás může přivést více cest. Určitě mezi ně patří zdravý životní styl. Patří sem bezesporu to co jíme, pijeme, také jak trávíme čas, co děláme a jak odpočíváme. 

S věkem ubývá síla

Přibližně od 25-27 roku života začínáme pomalu zaznamenávat změny ve výkonnosti a myšlení. Je to období ukončení jednoho z vývojových životních cyklů. Skončil náš fyzický růst a zároveň se změnil náš denní režim. Už nejsme ve škole, mozek nazaměstnáváme různými úkoly. Tělo pomalu ztrácí svoji pružnost a organismus svoji adaptabilitu na změny. V životě se nám začíná zabydlovat stereotyp. 

Upřímě pokud chceme kvalitní život měli bychom ho naplňovat kvalitními věcmi včetně stravy. V dnešní době zajistit kvalitní a vyváženou stravu je úkol téměř nadlidský. Ale každá byť drobná změna se počítá.

V běžně dostupných potravinách je malý výskyt potřebných živin jako jsou vitamíny, minerály a enzymy. Proč tomu tak je není předmětem tohoto článku. 

Je více než vhodné dopňovat tyto látky do těla pomocí kvalitních doplňků stravy. Pro tvorbu testosteronu o kterém jsme se zmiňovali výše je jednou z možností využít přirozenou cestu pomocí bylinných extraktů. 

Testosteron

Tělo dokáže testosteron vyrobit pokud k tomu má základní stavební materiál. Jedním ze zdrojů je bylina Tribulus terrestris – kotvičník zemní, která obsahuje sapogeniny, alkaloidy, flavonoidy, třísloviny, pryskyřice, vitamin C, sacharidy, steroly, kyseliny a bílkoviny, které mají vliv na zvýšení hladiny testosteronu u mužů. 

Kotvičník mimo jiné naleznete v kvalitních produktech jako je STAR MEN nebo HARD WOOD. Další blahodárné přírodní látky nalezneme v kořeni peruánské rostliny MACA. Maca je od nepaměti využívána v medicíně domorodých národů hlavně jako účinné afrodisiakum. Maca podporuje fyzické i duševní zdraví, plodnost, vytrvalost a vitalitu. Skrývá v sobě řadu vitamínů jako jsou A, B1, B2, B6, C a E, ale také minerální látky jako je železo, vápník, měď, zinek, draslík, sodík a jód. Najdeme zde i velké množství aminokyselin a mastných kyselin mezi něž patří kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová. Obsahuje i steroly a třísloviny. Obsahuje složky, které přispívají k větší vytrvalosti a výkonnosti. U mužů i žen může pomoci zvýšit pravděpodobnost početí. Pozitivně působí při duševní vyčerpanosti, stresu a zvyšuje psychickou odolnost. Macu naleznete například v produktu DEVIL STAR – unikátní formuly obsahující také další byliny a látky ke zvýšení její účinnosti. 

Kvalitní přírodní doplňky stravy máte na dosah ruky. Zlepšete svůj život.


O autorovi příspěvku: Jan Kraus

O přírodní léčebné postupy se zajímá více než 10 let. Čerpá z tisícileté zkušenosti východní medicíny.  Ve své praxi se přesvědčil, že důležitou součástí je vnitřní postoj. Sebevzděláváním v oblasti osobního rozvoje a alternaticního způsobu léčby objevil svůj skrytý poteciál a poslání. Pomáhat lidem zlepšovat jejich zdravotní stav, odkrývat jejich skrytý potenciál a vášeň ho naplňuje.

Reagovat

Váš email nebude publikován. Nutné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a parametry: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.